Tag: döntő

Döntő eredményei

Zsűrielnök: Havasréti Pál és Navratil Andrea

Népzene

Zsűritagok:

Navratil Andrea
Fonó Zenekar
Havasréti Pál
Téka Együttes
Fazekas Levente
Heveder Zenekar (Erdély)
Ács Gyula
Miskolc
Csiszár István
Miskolc

I. korcsoport (6-12 éves kor)

Arany minősítés – Tokaji pengetősök
Ezüst minősítés – Apró pengetősök
Ezüst minősítés – Tengerici citerások
Bronz minősítés – Rácz Zoltán

II. korcsoport (13-18 éves kor)

Arany minősítés – Rigó Márton

Népdal

Zsűritagok:

Navratil Andrea
Fonó Zenekar
Havasréti Pál
Téka Együttes
Fazekas Levente
Heveder Zenekar (Erdély)
Ács Gyula
Miskolc
Csiszár István
Miskolc

I. korcsoport (6-12 éves kor, szóló)

Arany minősítés – Deák Viktória, Dunaújváros
Arany minősítés – Hodobás Zorka
Arany minősítés – Kiss Kinga, Hatvan
Ezüst minősítés – P. Szolomayer Zsófia, Küküllő menti népdalcsokor, Tatabánya
Ezüst minősítés – Hajlinger Blanka, moldvai ballada és párosítók, Tatabánya
Ezüst minősítés – Szonda Hajnalka, palóc népdalok, Kisgyőr
Ezüst minősítés – Rácz Kata, népdalcsokor, Dunaújváros
Ezüst minősítés – Túróczi Gergely Miklós, népdalcsokor, Dunaújváros
Bronz minősítés – Révész Eszter Sára, palóc népdalcsokor, Záhony
Bronz minősítés – Mihály Sarolta, csíki népdal, Oroszhegy, Erdély
Bronz minősítés – Kovács Karola Boróka, népdal, Parajd, Erdély
Bronz minősítés – Pál Réka, gyimesi népdalcsokor, Székelyudvarhely
Bronz minősítés – Péter Timea, erdélyi népdalcsokor, Parajd, Erdély

II. korcsoport (13-18 éves kor)

Arany minősítés – Rádiz Áfrodité, Küküllő menti táncdallamok, Tatabánya
Arany minősítés – Veres Beáta, népdalcsokor, Szolnok
Arany minősítés – Olasz Csenge Katalin
Csoportos ének: Arany minősítés – Pünkösdi rózsa Énekegyüttes, zoboraljai szakrális ének, Tatabánya
Arany minősítés – Sárosi Bíborka, Bereznai Csenge, moldvai dallamok, Tatabánya
Ezüst minősítés – Parajdi trió (Fülöp Erzsébet, Fülöp Mária, Kádár Norbert), erdélyi népdalcsokor, Parajd, Erdély
Ezüst minősítés – Ikrek (Kovács Viktor és Kovács Dominik), Simontornya
Ezüst minősítés – Napraforgó Énekegyüttes, palóc dalcsokor, Miskolc

Néptánc

I. korcsoport (6-12 éves korig, páros tánc)

Arany minősítés – Mérei Jázmin Pálma és Túróczi Balázs Bence, dél-alföldi táncok, Dunaújváros
Ezüst minősítés – Keltai Benedek, Áron és Bálint, mezőföldi eszközös tánc, Tatabánya
Ezüst minősítés – Lakatos Lili és Szabó Marcell, kalocsai friss és mars, Miskolc
Bronz minősítés – Bordák Barnabás és Rácz Kristóf, somogyi kanásztánc, Gyöngyös

II. korcsoport (13-18 éves korig szóló tánc)

Arany minősítés – Körtvélyesi Ákos, méhkeréki tapsos, Tatabánya
Arany minősítés – Szabó Kincső és Szabó Marcell, nyírségi táncok, Tatabánya
Ezüst minősítés – Barta Réka és Körtvélyesi Ákos, magyarlapádi táncok, Tatabánya
Ezüst minősítés – Maródi Eszter és Nyilasi Zoltán, uszodi lassú és gubbantós, Miskolc
Bronz minősítés – Gócs Annabella és Szécsi Máté, hajdúsági táncok, Sárospatak
Bronz minősítés – Lakatos Nikolett és Dorozsmai József, rimóci táncok, Hatvan

Különdíj: Ilyésmezői csősztánc, Ilyésmező, Erdély

I. korcsoport (6-12 éves korig, csoportos)

Arany minősítés – Kiscsillag Tánccsoport, zempléni játékok, táncok, Tiszavasvári
Arany minősítés – Kisszinvavölgyi Néptáncműhely, vajdaszentiványi táncok, Miskolc
Ezüst minősítés – Bokréta néptánccsoport, dél-alföldi, Karcag

Különdíj – Nyarádremetei csoport, Erdély
Oroszhegyi csoport, Széki táncok, Erdély

II. korcsoport (13-18 éves korig, csoportos)

Arany minősítés – Kisszinvavölgyi Néptáncműhely, hajdúsági pásztortáncok, Miskolc
Ezüst minősítés – Porozó kamara táncegyüttes, gagybátori táncok, Tatabánya
Ezüst minősítés – Csikuska Táncegyüttes, magyarszováti táncok, Encs
Bronz minősítés – Csutri táncegyüttes, szilágysági táncok, Tatabánya

Különdíj – Parajdi csoport, Erdély

Népmese

Zsűritagok:

Fandl Ferenc
Miskolc Nemzeti Színház
Tamáska Varga Ákos
Selyemréti Általános Iskola, Miskolc

I. korcsoport (6-12 év)

Arany minősítés – Kovács Boglárka, Detk
Ezüst minősítés – Kovács Karola Boróka, Parajd
Bronz minősítés – Hujber Fanni Boglárka, Pusztaszabolcs
Bronz minősítés – Domahidi Hanna, Kisgyőr

II. korcsoport (13-18 év)

Arany minősítés – Zagiba Tamás, gömöri népmesék, Cigány a pokolban, Rozsnyó, Felvidék
Ezüst minősítés – Pernyész Lili, Csány-Hatvan
Bronz minősítés – Kristóf Ottó, Csány-Hatvan

Döntő eredményei

Népdal

  1. Bognár Lili Janka
  2. Szobota Anna
  3. Gömöri Dalma
  4. Bőke Fruzsina
  5. “Galagonya énekeggyüttes, Pásztor Bálint”
  6. Galovics Bernadett

Népmese

  1. Kuruc Zsófia
  2. Szendrey Réka
  3. Péli Farkas

Különdíj: Kóródi Luca

Népzene

  1. Horvát Béla
  2. Cinege citerazenekar
  3. Szőlőfürt citerazenekar
  4. Porubszki Dávid

Néptánc – egyéni

  1. Maródi Eszter, Girhiny Márk
  2. Hajdú Boglárka, Maródi Levente
  3. Budda Ágota, Matiscsák Ernő

Néptánc – csoport

  1. Kisszinvavölgyi néptáncműhely
  2. Vajdácskai Kaláris
  3. Jezsuita Gimnázium

Gratulálunk a győzteseknek!

A tehetségkutató verseny elődöntőjének és döntőjének felvételei hamarosan felkerülnek…
Az elődöntőről készült fényképek itt és itt tekinthetők meg.

Döntő

Időpontja: 2012. május 5., 13 óra
Helyszín: MKK Ifjúsági Ház, 3531 Miskolc Győri kapu 27/A

Tehetségkutató Verseny 2013 Döntő