Sajnos a koronavírus helyzetre való tekintettel a a 2021-as évi „Dunán innen – Tiszán túl” rendezvényei elmaradnak.
http://os.mti.hu/hirek/165485/a_borsodi_magyar_kozossegek_szovetsege_mente_egyesulet_kozlemenye
Sajnos a koronavírus helyzetre való tekintettel a a 2021-as évi „Dunán innen – Tiszán túl” rendezvényei elmaradnak.
http://os.mti.hu/hirek/165485/a_borsodi_magyar_kozossegek_szovetsege_mente_egyesulet_kozlemenye
Jelentkezési határidő: 2021. november 1.
Időpont: 2021. november 13. szombat 10 óra
Helyszín: Művészetek Háza, 3530 Miskolc, Rákóczi utca 5.
Versenykiírás
Jelentkezés a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei előválogatóra
Versenykiírás elolvasható a következő hivatkozáson:
https://tehetsegkutato.magyarkozossegek.org/versenykiiras-2021/
Az előválogatókra jelentkezni lehet:
https://tehetsegkutato.magyarkozossegek.org/registration/
A többi előválogató helyszíne és időpontja még pontosítás alatt…
Sajnos a koronavírus helyzetre való tekintettel a a 2020-as évi „Dunán innen – Tiszán túl” rendezvényei elmaradnak.
Másodjára adott otthont a hétvégén a Dunán innen, Tiszán túl elnevezésű Kárpát-medencei ifjúsági tehetségkutató vetélkedő délvidéki elődöntőjének Horgos, egészen pontosan a helyi művelődési ház, ahol szombaton mást sem lehetett hallani, csak ékes magyar szót, népzenét meg néptáncot.
A teljes cikk ide kattintva olvasható el: https://www.civilek.hu/hirek-osszes/hagyomanyeltetok-szemleje-horgoson/
Versenykiírás elolvasható a következő hivatkozáson:
http://tehetsegkutato.magyarkozossegek.org/versenykiiras-2020/
Az előválogatókra jelentkezni lehet:
http://tehetsegkutato.magyarkozossegek.org/registration/
A többi előválogató helyszíne és időpontja még pontosítás alatt…
Műfaj |
Kor-csoport |
Név |
Minősítés |
Népzene |
I. |
Nagy Benedek Budapest |
Kiemelt arany |
I. |
Maier Cseperke Rátka (Borsod-Abaúj-Zemplén megye) |
Kiemelt arany |
|
I. |
Tillinkó Luca Horgos (Délvidék) |
Arany |
|
I. |
Lukácsi Dóra Szigetszentmiklós (Pest megye) |
Ezüst |
|
II. |
Mendicus Ifjú Tamburazenekar Csantavér (Délvidék) |
Kiemelt arany |
|
II. |
Molnár Zsolt – Salamon Ákos Szenttamás (Délvidék) |
Arany |
|
II. |
Károlyi Egon Óbecse (Délvidék) |
Arany |
Műfaj |
Kor-csoport |
Név |
Minősítés |
Népmese |
I. |
Kopi Alfonz Csíkszentsimon (Erdély) |
Kiemelt arany |
I. |
Szabó Sebestyén Nagykovácsi (Pest megye) |
Arany |
|
I. |
Péter Anna Visznek (Heves megye) |
Arany |
|
I. |
Bortos Madaléna Pusztina (Moldva) |
Arany |
|
I. |
Balla Riana Anna Miskolc (Borsod-Abaúj-Zemplén megye) |
Ezüst |
|
I. |
Turda Jázmin Tiszapéterfalva (Kárpátalja) |
Ezüst |
|
I. |
Teleki Kata Martonos (Délvidék) |
Ezüst |
|
I. |
Pernyész Patrik Botond Jászberény (Jász-Nagykun-Szolnok megye) |
Bronz |
|
II. |
Szalai Klaudia Hajdújárás (Délvidék) |
Kiemelt arany |
|
II. |
Dunca Stadler Márk Zoltán Hévíz (Zala megye) |
Arany |
|
II. |
Stomp Bence Áron Szerencs (Borsod-Abaúj-Zemplén megye) |
Arany |
Műfaj |
Korcsoport |
Név |
Minősítés |
|
Népdal |
I. |
Paládi Attila Szentendre (Pest megye) |
Arany |
|
I. |
Tillinkó Luca Horgos (Délvidék) |
Arany |
||
I. |
Csicsörke Énekcsoport Óbecse (Délvidék) |
Arany |
||
I. |
Suciu Márk Krisztián Csíkszereda (Erdély) |
Arany |
||
I. |
Sulyom Énekegyüttes Abaújszántó (Borsod-Abaúj-Zemplén megye) |
Ezüst |
||
I. |
Kolozsi Anna – Korponai Réka Szabadka (Délvidék) |
Ezüst |
||
I. |
Tulipánszív Énekegyüttes Tiszapéterfalva (Kárpátalja) |
Bronz |
||
I. |
Gyurkó Abigél Tiszapéterfalva (Kárpátalja) |
Bronz |
||
I. |
Sass Éva Tápiószele (Pest megye) |
Bronz |
||
I. |
Kunrózsa Énekegyüttes Karcag (Jász-Nagykun-Szolnok megye) |
Bronz |
||
II. |
Nyitnikék Énekegyüttes Székelyvarság (Erdély) |
Kiemelt arany |
||
II. |
Pacsirták Énekegyüttes Sepsiszentgyörgy (Erdély) |
Kiemelt arany |
||
II. |
Illyés Mátyás Csíkszereda (Erdély) |
Kiemelt arany |
||
II. |
Napsugár Énekegyüttes Tiszapéterfalva (Kárpátalja) |
Ezüst |
||
II. |
Bódorka Leánykórus Szenttamás (Délvidék) |
Ezüst |
||
II. |
Kokas Kornélia Tiszapéterfalva (Kárpátalja) |
Bronz |
||
II. |
Fogarassy Anna Palics (Délvidék) |
Bronz |
Néptánc |
Korcsoport |
Név |
Minősítés |
I. |
Juhász Martin-Mózes Orsolya Encs (Borsod-Abaúj-Zemplén megye |
Kiemelt arany |
|
I. |
Kozsán Gergely Horgos (Délvidék) |
Kiemelt arany |
|
I. |
Lázár Alexa – Bocskai Dávid Tiszapéterfalva (Kárpátalja) |
Arany |
|
I. |
Seríttő Néptáncegyüttes Székelyudvarhely (Erdély) |
Arany |
|
I. |
Pálvölgyi Kristóf Budapest |
Ezüst |
|
I. |
Kis Bubulyka Néptánccsoport Encs (Borsod-Abaúj-Zemplén megye) |
Ezüst |
|
I. |
Napsugár Hagyományőrző Néptánccsoport Tiszapéterfalva (Kárpátalja) |
Ezüst |
|
I. |
Zsiga Hanna – Glonczi Szebasztián Encs (Borsod-Abaúj-Zemplén megye) |
Bronz |
|
II. |
Stomp Bence Áron Szerencs (Borsod-Abaúj-Zemplén megye) |
Kiemelt arany |
|
II. |
Kovács Panna – Juhász Bence Encs (Borsod-Abaúj-Zemplén megye) |
Arany |
|
II. |
Kispatkó Néptánccsoport Nagykovácsi (Pest megye) |
Arany |
|
II. |
Kiscsászta Szinvavölgyi Néptáncegyüttes Miskolc (Borsod-Abaúj-Zemplén megye) |
Ezüst |
|
II. |
Károlyi Egon |
Ezüst |
|
II. |
Csiperke Táncegyüttes Óbecse (Délvidék) |
Ezüst |
|
II. |
Szivárvány Néptánccsoport Gyulakuta (Erdély) |
Ezüst |
|
II. |
Kádár Vivien – Marozsi Milán Tiszapéterfalva (Kárpátalja) |
Bronz |
|
II. |
Lázár Melani – Biki István Tiszapéterfalva (Kárpátalja) |
Bronz |
|
II. |
Felsőtárkányi Hagyományőrző Néptáncegyüttes Felsőtárkány (Heves megye) |
Bronz |
|
II. |
Virtus Kamara Ifjúsági táncegyüttes Nagyréde (Heves megye) |
Bronz |
|
II. |
Vargyas páros Sántha Attila-Bartha Eszter Vargyas (Erdély) |
Bronz |
Időpont: 2019. június 22. (szombat), 10 óra
Helyszín: Művészetek Háza, 3530 Miskolc, Rákóczi utca 5.
Időpont: 2019. május 26 vasárnap 10 óra
Helyszín: Művészetek Háza, Miskolc
Jelentkezési határidő: 2019. május 10.
Jelentkezés: http://tehetsegkutato.magyarkozossegek.org/registration/