Tag: Miskolc

VII. „Dunán innen – Tiszán túl” döntő

Népdal I. korcsoport

Kiemelt Arany:
Kis Sulyom Énekegyüttes
Cinke lányok

Bronz:
Csalogány Népdalcsoport

Kiemelt Arany:
Paládi Attila

Arany:
Tatár Regina

Bronz:
Gonda Zsanett

Népdal II. korcsoport

Kiemelt Arany:
Takács Nagy Jázmin

Arany:
Gulyás Vivien

Ezüst:
Tatár Fruzsina

Bronz:
Baka Kamilla

Ezüst:
Hóvirág Népdalkör

Bronz:
Napsugár Hagyományörző Énekegyüttes
Gálos Luca – Nagy Viktória

Népzene I. korcsoport

Kiemelt Arany:
Szécsényi Zsófia

Arany:
Nagy Benedek

Ezüst:
Németh Csaba Levente
Délibáb Citeracsoport

Bronz:
Marozsi Milán
Maier Cseperke

Népzene II. korcsoport

Kiemelt Arany:
Takács-Nagy Jázmin

Arany:
Wéber Dorina

Ezüst:
Kolozsi Emma
Aszuszemek Citerazenekar

Bronz:
Buzitai Iskola Citerazenekar

Néptánc I. korcsoport

Kiemelt Arany:
Rekettye Táncegyüttes

Ezüst:
Kis Langallik Néptánccsoport

Arany:
Kozma János

Ezüst:
Kadlecsik Lél Bojta

Néptánc II. korcsoport

Kiemelt Arany:
Ortó Alexandra – Balázs Zoltán

Arany:
Szvák Gergő – Gyurenka Nikolett
Kozma János – Fajkusz Vanessza
Fajkusz Vanessza – Balogh Petra

Ezüst:
Saróka Eszter – Farkas Gábor
Szvák Gergő – Németh Anna
Szeleczki Ferenc – Zsédely Ádám

Bronz:
Gálos Luca – Garas Fanni
Baka Rebeka – Nagy Csomor Márton

Népmese I. korcsoport

Tündérmese Arany:
Tokaji Petra
Rácz Boróka
Deák Janka

Adoma Arany:
Sipos Tamás

Adoma Ezüst:
Molnár Dorina
Ambruzs Csenge

Hősének Arany:
Biczó András- Biczó Dénes

Népmese II. korcsoport

Arany:
Westsik Luca Anna

 

Fényképek:

http://kepek.magyarkozossegek.org/VII-Dunan-innen-Tiszan-tul-2016

http://kepek.magyarkozossegek.org/ditt_2016

Videó anyagok:
https://www.youtube.com/watch?v=SsjEYRBUQgU

https://www.youtube.com/watch?v=pt6JxNeS5IU

https://www.youtube.com/watch?v=DEPQv_CbonY

https://www.youtube.com/watch?v=2qNcbFGaFNM

https://www.youtube.com/watch?v=qESgY1HUR4w

Fő támogatóink:

Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzata
Miskolci Kulturális Központ Nonprofit Kft. Miskolci Kulturális Központ Nonprofit Kft.
Művészetek Háza Művészetek Háza
BGA Bethlen Gábor Alap
Aba-Szer Fémbútor Kft. Aba-Szer Fémbútor Kft.

Döntő eredményei

Zsűrielnök: Havasréti Pál és Navratil Andrea

Népzene

Zsűritagok:

Navratil Andrea
Fonó Zenekar
Havasréti Pál
Téka Együttes
Fazekas Levente
Heveder Zenekar (Erdély)
Ács Gyula
Miskolc
Csiszár István
Miskolc

I. korcsoport (6-12 éves kor)

Arany minősítés – Tokaji pengetősök
Ezüst minősítés – Apró pengetősök
Ezüst minősítés – Tengerici citerások
Bronz minősítés – Rácz Zoltán

II. korcsoport (13-18 éves kor)

Arany minősítés – Rigó Márton

Népdal

Zsűritagok:

Navratil Andrea
Fonó Zenekar
Havasréti Pál
Téka Együttes
Fazekas Levente
Heveder Zenekar (Erdély)
Ács Gyula
Miskolc
Csiszár István
Miskolc

I. korcsoport (6-12 éves kor, szóló)

Arany minősítés – Deák Viktória, Dunaújváros
Arany minősítés – Hodobás Zorka
Arany minősítés – Kiss Kinga, Hatvan
Ezüst minősítés – P. Szolomayer Zsófia, Küküllő menti népdalcsokor, Tatabánya
Ezüst minősítés – Hajlinger Blanka, moldvai ballada és párosítók, Tatabánya
Ezüst minősítés – Szonda Hajnalka, palóc népdalok, Kisgyőr
Ezüst minősítés – Rácz Kata, népdalcsokor, Dunaújváros
Ezüst minősítés – Túróczi Gergely Miklós, népdalcsokor, Dunaújváros
Bronz minősítés – Révész Eszter Sára, palóc népdalcsokor, Záhony
Bronz minősítés – Mihály Sarolta, csíki népdal, Oroszhegy, Erdély
Bronz minősítés – Kovács Karola Boróka, népdal, Parajd, Erdély
Bronz minősítés – Pál Réka, gyimesi népdalcsokor, Székelyudvarhely
Bronz minősítés – Péter Timea, erdélyi népdalcsokor, Parajd, Erdély

II. korcsoport (13-18 éves kor)

Arany minősítés – Rádiz Áfrodité, Küküllő menti táncdallamok, Tatabánya
Arany minősítés – Veres Beáta, népdalcsokor, Szolnok
Arany minősítés – Olasz Csenge Katalin
Csoportos ének: Arany minősítés – Pünkösdi rózsa Énekegyüttes, zoboraljai szakrális ének, Tatabánya
Arany minősítés – Sárosi Bíborka, Bereznai Csenge, moldvai dallamok, Tatabánya
Ezüst minősítés – Parajdi trió (Fülöp Erzsébet, Fülöp Mária, Kádár Norbert), erdélyi népdalcsokor, Parajd, Erdély
Ezüst minősítés – Ikrek (Kovács Viktor és Kovács Dominik), Simontornya
Ezüst minősítés – Napraforgó Énekegyüttes, palóc dalcsokor, Miskolc

Néptánc

I. korcsoport (6-12 éves korig, páros tánc)

Arany minősítés – Mérei Jázmin Pálma és Túróczi Balázs Bence, dél-alföldi táncok, Dunaújváros
Ezüst minősítés – Keltai Benedek, Áron és Bálint, mezőföldi eszközös tánc, Tatabánya
Ezüst minősítés – Lakatos Lili és Szabó Marcell, kalocsai friss és mars, Miskolc
Bronz minősítés – Bordák Barnabás és Rácz Kristóf, somogyi kanásztánc, Gyöngyös

II. korcsoport (13-18 éves korig szóló tánc)

Arany minősítés – Körtvélyesi Ákos, méhkeréki tapsos, Tatabánya
Arany minősítés – Szabó Kincső és Szabó Marcell, nyírségi táncok, Tatabánya
Ezüst minősítés – Barta Réka és Körtvélyesi Ákos, magyarlapádi táncok, Tatabánya
Ezüst minősítés – Maródi Eszter és Nyilasi Zoltán, uszodi lassú és gubbantós, Miskolc
Bronz minősítés – Gócs Annabella és Szécsi Máté, hajdúsági táncok, Sárospatak
Bronz minősítés – Lakatos Nikolett és Dorozsmai József, rimóci táncok, Hatvan

Különdíj: Ilyésmezői csősztánc, Ilyésmező, Erdély

I. korcsoport (6-12 éves korig, csoportos)

Arany minősítés – Kiscsillag Tánccsoport, zempléni játékok, táncok, Tiszavasvári
Arany minősítés – Kisszinvavölgyi Néptáncműhely, vajdaszentiványi táncok, Miskolc
Ezüst minősítés – Bokréta néptánccsoport, dél-alföldi, Karcag

Különdíj – Nyarádremetei csoport, Erdély
Oroszhegyi csoport, Széki táncok, Erdély

II. korcsoport (13-18 éves korig, csoportos)

Arany minősítés – Kisszinvavölgyi Néptáncműhely, hajdúsági pásztortáncok, Miskolc
Ezüst minősítés – Porozó kamara táncegyüttes, gagybátori táncok, Tatabánya
Ezüst minősítés – Csikuska Táncegyüttes, magyarszováti táncok, Encs
Bronz minősítés – Csutri táncegyüttes, szilágysági táncok, Tatabánya

Különdíj – Parajdi csoport, Erdély

Népmese

Zsűritagok:

Fandl Ferenc
Miskolc Nemzeti Színház
Tamáska Varga Ákos
Selyemréti Általános Iskola, Miskolc

I. korcsoport (6-12 év)

Arany minősítés – Kovács Boglárka, Detk
Ezüst minősítés – Kovács Karola Boróka, Parajd
Bronz minősítés – Hujber Fanni Boglárka, Pusztaszabolcs
Bronz minősítés – Domahidi Hanna, Kisgyőr

II. korcsoport (13-18 év)

Arany minősítés – Zagiba Tamás, gömöri népmesék, Cigány a pokolban, Rozsnyó, Felvidék
Ezüst minősítés – Pernyész Lili, Csány-Hatvan
Bronz minősítés – Kristóf Ottó, Csány-Hatvan