X. „Dunán innen – Tiszán túl” 2019 Délvidéki elődöntő jelentkezés

X. Dunán innen – Tiszán túl tehetségkutató versenykiírás 2019

„X. Dunán innen – Tiszán túl” címmel Kárpát-medencei gyermek- és ifjúsági versenyt hirdet a horgosi Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület és a Borsodi Magyar Közösségek Szövetsége Mente Egyesület, melynek célja a tehetségek felkarolása mellett az is, hogy a művészet és a magyarság értékeit népszerűsítse a fiatalok körében.

A verseny középpontjában a népi műfajok állnak, négy kategóriában:

  1. népmese (időkorlát: max. 10 perc)
  2. népzene (időkorlát: max. 4 perc)
    I. szóló és páros
    II. zenekar
  3. népdal (időkorlát: max. 4 perc)
    I. szóló
    II. kórus
  4. néptánc (időkorlát: max. 10 perc)
    I. szóló és páros
    II. csoport

Két korcsoportban lehet jelentkezni:
I. korcsoport: alsós korcsoport
II. korcsoport: felsős korcsoport.

Egy tanuló több versenyágban is nevezhet.
A versenyzők minősítést kapnak: bronz, ezüst, arany és kiemelt arany kategóriákban.

Az elődöntőre maximum 150 versenyzőt tudunk fogadni, a sorrendet a nevezési sorrend fogja alakítani.

A szervezők célja, hogy a vetélkedő révén a felnövekvő gyermekek minél szélesebb körben ismerjék meg a magyar népköltészet és népzene csodálatos világát, s egy életre kötelezzék el magukat a magyarság értékei mellett.

A verseny több helyszínen zajló fordulóit februártól májusig szervezi meg a Borsodi Magyar Közösségek Szövetsége Mente Egyesület szervezőpartnereivel karöltve. Ezekről kategóriánként egy-egy versenyző (kiemelt arany) juthat tovább a Miskolcon megszervezett döntőbe, ahol az elmúlt években Havasréti Pál, Sebestyén Márta, Kurucz Réka, Csiszár István, Dozsnyákné Holló Emese és Szele Kis Kinga értékelték a résztvevőket.

A miskoloci döntőre való eljutás önköltség.

Elődöntők helyszínei:
Miskolc (Borsod-Abaúj-Zemplén megye),
Nagykovácsi (Budapest),
Visznek (Heves, Jász-Nagykun megyék)
Tatabánya (Dunántúl)
Oroszhegy (Székelyföld – Erdély),
Tiszapéterfalva (Kárpátalja)
Rozsnyó (Felvidék),
Horgos (Délvidék) Művelődési Ház.

Kedves Nevezők!

A Dunán innen Tiszán Túl tehetségkutatóval párhuzamosan megrendezzük az

”Élő múltunk” című képgaléria

Arra szeretnélek kérni Benneteket, hogy a nevezésetekkel együtt küldjetek a településetekre jellemző, helyi népművészeti alkotásról képeket, rövid ismertetővel együtt (hímzés, kerámia, faragás, baba, használati tárgy, ….)

Kérünk még egy fotót A5-ös méretben a településetek templomáról, (ha több is van, akkor a legjellemzőbbet) és egy oldalon mutassátok be a település és vagy a templom történetét. Nagy segítség lenne, ha az anyagokat elektronikus formában is elküldenétek a következő címre: csanyithamara@gmail.hu .

Ezekkel az a szándékunk, hogy az országos döntőre és a gálára egy nagy kiállítást készítünk. A kiállításon azok is megmutathatják magukat, akik netán nem jutottak be a döntőkbe. Ha egy településről többen is jelentkeztek, akkor természetesen csak egy tárgyat és fotót kell küldeni.

A kiállítás, később bejárhatná a Kárpát-medencét, mint vándorkiállítás.

A kiállításon való részvétel nem kötelező, és nem feltétele a tehetségkutatón való indulásnak, vagyis nem kötelező.

Beküldési határidő 2019. február 11.

Postacím: Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület Horgos, Velika ulica 2. 24410 Horgoš

A kiállítás szervezője: Csányi Tamara

Tel: 064-875-64-02 vagy 066-93-42-128
e-mail: csanyithamara@gmail.hu
Postacím: Együttműködéseteket előre is köszönöm: Csányi Tamara

A programváltoztatás jogát fenntartjuk!

Horgos, 2019. január 16.

IX. „Dunán innen – Tiszán túl” Kárpát-medencei döntő eredményei

Népdal

Korcsoport Név Honnan Helyezés
I. Napsugár Énekegyüttes Kárpátalja kiemelt arany
I-II. Martonka együttes Oroszhegy (Székelyföld) kiemelt arany
Gyöngykoszorú Visznek (Heves) kiemelt arany
II. Ilyés Mátyás Oroszhegy (Székelyföld) arany
I. Sass Éva Tápiószele arany
I. Antal Csenge Oroszhegy (Székelyföld) arany
I. Dunca-Stadler Márk Zoltán Hévíz ezüst
I. Csipkebokor Biatorbágy ezüst
I. Fekete Ilona Biatorbágy ezüst
I. Gyurkó Abigél Kárpátalja ezüst
I. Tillinkó Luca Horgos (Délvidék) ezüst
II. Gonda Zsanett, Mike Anna Sára Visznek (Heves) ezüst
II. Silló Réka Vác bronz
II. Kokas Kornélia Kárpátalja bronz
II. Szabó Eszter Encs bronz
I. Major Kinga Visznek (Heves) bronz

Népzene

Korcsoport Név Honnan Helyezés
I. Maier Cseperke Golop (Borsod) kiemelt arany
II. Wéber Dorina Budapest kiemelt arany
I. Németh Csaba Levente Zsámbék arany
II. Bálint Róbert Pusztina arany
I. Virics banda Gyimesközéplok arany
I. Virics banda – gardon játék Gyimesközéplok különdíj
I. Csemerke együttes Zsámbék ezüst
II. Cziper Gábor Bence Szalaszend (Borsod) ezüst
II. Egresi Alex Kárpátalja ezüst
II. Pántlikás Duó Tokaj ezüst
II. Délibáb citeracsoport Visznek (Heves) ezüst
I. Kárpátaljai Népi Zenede Zenekar Kárpátalja ezüst
II. Piacsek Péter Balázs Budapest ezüst
I. Szabó Vencel Budapest ezüst
II. Aszúszemek Népzenei Együttes Tokaj bronz

Néptánc

Korcsoport Név Honnan Helyezés
I. Napsugár Hagyományőrző Néptánccsoport Kárpátalja kiemelt arany
I. Orsós Norbert – Zsebő Zsuzsanna Napsugár Réde kiemelt arany
II. Török István Vargyas (Erdély) arany
I. Dunca-Stadler Zalán Dániel Hévíz arany
I. Lázár Alexa – Bocskai László Kárpátalja arany
II. Vadszilvák Gyermek Néptánccsoport Ózd arany
I. Kis Turul Néptáncegyüttes Onga ezüst
I.-II. Urusos Néptánccsoport Oroszhegy (Székelyföld) ezüst
I. Kis Bubulyka Kamara Táncegyüttes Encs ezüst
I. Mákvirág Néptánccsoport Felsőtárkány ezüst
II. Lázár Meláni – Biki István Kárpátalja ezüst
I. Cickom páros Székelyszenterzsébet ezüst
II. Kádár Vivien – Marozsi Milán Kárpátalja ezüst
II. Szőke Mihály Sándor Ráckeve ezüst
II. Eszterlánc Gyermeknéptánc Együttes Réde bronz
I. Kelepelők Gyermek Néptáncegyüttes Buzita (Felvidék) bronz
II. Csemete Néptánccsoport Székelyvarság bronz
II. Mankucka Felsőtárkány bronz
I. Kolláth Imre Axel Visznek (Heves) bronz

Népmese

Korcsoport Név Helyezés
I. Sass Éva arany
II. Stomp Bence Áron arany
I. Dóczi Boldizsár ezüst
II. Bortos Madalina Maria ezüst
I. Dunca-Stadler Márk Zoltán bronz
I. Tóth Zsombor bronz
I. Pál Ádám bronz
I. Dóczi Balambér bronz
I. Pernyész Patrik Botond bronz
I. Boldizsár Zsófia bronz
II. Stenger Kristóf bronz
II. Kis Botond Farkas bronz